4 kwiecień 2016

Relacja z III kolejki

Relacja z 3 kolejki:

Pustynne Jastrzębie 38 - 43 4Basket Gostyń

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze - Pustynne Jastrzębie. Pierwsza kwarta 12 - 5. Ich rywale zawodnicy 4Basket tę część meczu zagrali tak jak dwa poprzednie swoje spotkania - nieskutecznie i bez pomysłu. Dopiero od drugiej kwarty w ich grze coś drgnęło. Lepsza obrona ale przede wszystkim skuteczny atak spowodowały że znależli odpowiedni rytm gry. Efektem tego był remis po trzech kwartach 30 - 30. Przełomowym dla losów spotkania okazał się początek ostatniej części meczu i bardzo dobra postawa Pawła Piaseckiego który akcjami podkoszowymi zdobył 8 punktów z rzędu i dał swojemu zespołowi prowadzenie. W ostatnich fragmentach meczu Jastrzębie grając pressingiem mogły odwrócić losy spotkania, ale rzut zza łuku który
miał doprowadzić do remisu i dogrywki okazał się niecelny i pierwsza wygrana 4Basketu stała się faktem. W drużynie Pustynnych Jastrzębi tylko trzech zawodników zdobyło punkty z gry. Na dorobek 4Basketu złożyły się punkty siedmiu graczy.

Pustynne Jastrzębie: Markowiak 16, Skonieczny 14, Kin 7, Jurczak 1

4Basket: Piasecki 11, Grobelny 9, Podjuk i Papmel po 6, Hudziński 5,Sperling 4, Jerzyk 2

Oldboys Obra 59 - 46 TKKF Leszczynko

Obydwa teamy w ostatniej kolejce wygrały i chciały podtrzymać dobrą passę. W swojej hali Leszczynko zawsze jest grożne, lecz w niedzielę na ich drodze stanęła lepsza tego dnia drużyna. Obra już od początku narzuciła swoje warunki gry i błyskawicznie objęła prowadzenie 19 : 7.
W następnych kwartach gra się wyrównała, a trzecią część meczu Leszczynko wygrywa trzema punktami. Cały czas utrzymuje się jednak bezpieczna przewaga Oldboys, a zawodnicy z Leszna mimo dobrej gry nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Obra pewnie triumfowała, a do zwycięstwa poprowadził ją duet Dominik Majchrzak (17pkt) i Karol Walczak (13pkt). W ekipie pokonanych najwięcej punktów zdobyli

Sławomir Grześkowiak - 16 i Rafał Wachowiak 14.
Oldboys Obra: Majchrzak 17, Walczak 13, Hertmanowski 9, Popiel 8,

Sałacki 7, Nowakowski 5
TKKF Leszczynko: Grześkowiak 16, Wachowiak 14, Krówczyński 10, Hodura 6

Pożegowo Team 29 - 114 Team One

Mimo że wynik na to nie wskazuje mecz był ciekawy a momentami emocjonujący. Młodzi adepci koszykarskiego rzemiosła z Gostynia
(większość z nich ma 14-15 lat) zagrali bez kompleksów radosną i otwarta koszykówkę. Szczególnie początek w ich wykonaniu był perfekcyjny.
Wygrywali z faworyzowanym Team One: 2 : 0, 4 : 1, a w szóstej minucie 8 : 7. Póżniej jednak do głosu doszli bardziej doświadczeni zawodnicy z Leszna i przewaga Team One błyskawicznie rosła, a ich licznik zatrzymał się na liczbie 114. W zespole Pożegowa najlepiej punktował Piotr Nowak - 17. W Team One wszyscy zawodnicy kończyli mecz z dorobkiem punktowym. Warto odnotować powrót do gry Lecha Maćkowiaka który powoli wraca do formy.

Pozegowo Team: P. Nowak 17, M. Nowak 6, Majewski 4, Sobecki 2

Team One: Antonowicz 33, Samól 21, Pernak 18, Muszyński 15, Wolny 13, Sosiński 11, Maćkowiak 3

Jamalex 55 - 61 Mc Donalds

Mistrzowie ligi kontynuują swoją świetną grę w LALK. Tym razem ich wyższość uznać musiała drużyna Jamalexu. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Po pierwszej połowie mieli tylko sześć punktów zapasu. Spotkanie było wyrównane, a obydwa teamy grały zespołową i miłą dla oka koszykówkę. Trzecia kwarta to popis strzelecki zawodników Jamalexu którzy wygrali tę część meczu 20 : 18, a na cztery minuty przed końcową syreną ich deficyt wynosił tylko dwa punkty. W decydujących fragmentach meczu zabrakło im atutów i Mc Donalds Team finiszował 61 :55. Głównym architektem zwycięstwa był zdobywca 19pkt Piotr Skrzypczak. Wśród pokonanych Paweł Wożny zdobył punktów 14, a Mateusz Witkowski 12. Team Mc Donaldsa pozostał jedyną niepokonaną drużyna w naszej lidze.

Jamalex: Wożny 14, Witkowski 12, Kaszuba 8, Szymański i Maciejewski po 6, Dagmara Moszak 5, Buśkiewicz 4

Mc Donalds: Skrzypczak 19, Kaptur 11, Ratajczak 9, Kowalski 7,